אני אמרר לך את החיים

אני אמרר לך את החיים. זו ההבטחה ששלומי הבטיח לאורלי. והוא אכן התאמץ לעמוד בהבטחתו. ההבטחה היחידה אותה ניסה לקיים לאחר שנות סבל בהן חיו יחד. 3 ילדים נולדו להם, עד שאורלי החליטה שהגיעו מים עד נפש, ושהיא חייבת לשים קץ לסבל. היא החליטה להתגרש. שלומי הודיע לה שלא יסכים לגירושין אלא אם כן היא תוותר על מזונות הילדים. הדבר היחיד שאורלי רצתה היה לנתק איתו כל קשר, ולכן הסכימה לחתום על הסכם בו הוא התחייב לשלם מזונות זעומים, והצדדים התגרשו.

מסכת ההתעללויות באורלי המשיכה, הפעם בדרך של התחמקות מתשלום המזונות. שלומי לא שילם לה אפילו את המזונות הזעומים. גם שוטרים שהגיעו אליו לבצע פקודות מאסר לא הצליחו למצוא אותו, שכן הוא כל הזמן שינה כתובות וברח להם. שלומי גם לא הגיע לראות את הילדים מחשש שהשוטרים יאסרו אותו.

כשאורלי הגיעה אליי לבחון את זכויותיה בדקתי האם יש לו נכסים או רכוש. הסברתי שגם רכוש שלו שלא רשום על שמו אפשר לעקל. אורלי סיפרה לי שלשלומי דירת מגורים הרשומה על שמו. הוא חשב שאף אחד לא יכול לגעת לו בדירה. מייד יצאנו לדרך. הטלנו עיקול על דירת המגורים, ובד בבד הגשנו לבית המשפט לענייני משפחה תביעה להגדלת מזונות, בטענה שההסכם איננו מחייב את הילדים. שלומי טען שאין לו כסף לשלם את המזונות שתבענו. הוא עבד כעצמאי, והסתיר את הסכומים הרבים שהרוויח. כדי להוכיח את הסכומים שהוא הרוויח היה צפוי לנו הליך ארוך וקשה של הוכחות. לצורך כך הייתה רשימת עדים ארוכה אותם היה בכוונתנו לזמן.

לפני יום הדיון פניתי לשוטרים והודעתי להם ששלומי צפוי להגיע לדיון. השוטרים הסכימו להגיע במיוחד כדי לאסור אותו. מספר דקות לפני הדיון הגיעו השוטרים, והודיעו לו שהם ממתינים מחוץ לאולם השופט. שלומי לא ציפה ל"הפתעה", והפעם הוא לא ידע איך להתחמק. עוה"ד של שלומי התחילה להשתולל, וטענה שאסור לשוטרים לאסור אותו. טענתי שאין לשופט סמכות לדון בעניין זה, ובכל מקרה אם הוא רוצה להשתחרר ממאסר שישלם את המזונות. השופט קיבל את טענותיי, ושלומי נאסר. לדיון השני שלומי לא הגיע. גם לדיון השלישי הוא לא הגיע. בית המשפט קבע ששלומי לא התגונן כנגד התביעה, ונתן פסק דין המגדיל את המזונות. לשמחתנו, פתרנו את הצורך בניהול הליך ההוכחות.

לאחר סיום התביעה שאלה אותי אורלי מה זה עוזר שהגדילו את המזונות, הוא עדיין לא משלם כלום. כעת יש לנו ביד קלף מנצח, אמרתי לה. היה ושלומי ימשיך ויתחמק מתשלום המזונות, נמתין מספר שנים נמכור את הדירה שלו, ונגבה משם את החוב. אין סיבה שהוא ימרר לך את החיים, כשהכוח בידייך. כמו שאומרים, ממרר מי שממרר אחרון.