איך להתגונן מפני צו הרחקה

הם התחתנו מתוך אהבה גדולה. אהבה לכסף. הוא היה בעל עסק משגשג, נהג על מכונית חדישה אותה החליף כל שנתיים, נסע נסיעות מרובות לחו"ל, ונהג לבלות. אני עובד קשה ומגיע לי ליהנות, נהג לומר. באותם ימים טובים פגש את אישתו, שהייתה צעירה ממנו ב-14 שנים. היא אהבה את הבילויים ואת תשומת הלב, הכסף הרב, אותו הוא השקיע בה. לאחר שנת היכרות הם התחתנו. נולדו להם 2 ילדים, והם גידלו אותם על מי מנוחות, כאשר הוא ממשיך לעבוד בעסק, והיא מבלה לה בנעימים.

לאחר שנים, התחיל העסק לספוג הפסדים, עד שהוא נאלץ לסגור אותו. אז התחילו הבעיות. האשה, שהתרגלה לרמת חיים גבוהה, לקנות כל מה שהיא רוצה, ולנהוג על רכב חדש, לא הסכימה להתרגל למציאות החיים החדשה. הוא, שעבר את גיל ה-50, עשה את כל שביכולתו להמשיך ולהתפרנס. אנשים שהכירו אותו הסכימו להעסיקו, אולם המשכורת אותה קיבל הייתה נמוכה בצורה משמעותית ממה שהורגל.

היא החליטה שהיא כבר לא צריכה אותו ולא רוצה אותו. לאחר מספר חודשים הודיעה לו שהיא רוצה להתגרש. היא דרשה ממנו לוותר על חלקו בבית המשותף ולצאת מהבית, אחרת "אני אראה לך מה זה". והיא אכן הראתה לו. כאשר ראתה שהוא עדיין נשאר בבית, פנתה למשטרה ולבית המשפט, והוציאה נגדו צווי הרחקה. היא לא הסתפקה בכך, והתחילה להסית את הילדים נגדו. לאחר פעמיים שהיא הרחיקה אותו מהבית, הציע לו אחיו, שהכיר אותי, לפנות אליי. אני אדאג לשכר הטרחה, אמר, רק תפתור את הבעיה.

בפגישתנו, הוא תיאר את מסכת הייסורים שהיא גורמת לו. הוא חזר ואמר שהוא לא עבריין. הנחיתי אותו כיצד לנהוג בכדי להתגונן מפני צו ההרחקה הבא, וכיצד לאסוף ראיות. הוא התחיל לאסוף את הראיות כפי שהנחיתי אותו.

צו ההרחקה השלישי לא איחר להגיע. בדיון בבית המשפט טענתי שהאשה משקרת. הצגתי בפני בית המשפט את הראיות המוכיחות את שקריה של האשה. ברגע שהאשה ראתה את הראיות, היא הסמיקה התחילה לגמגם, ואמרה שאינה משקרת. הוכחתי לבית המשפט שהאשה משקרת במטרה לנשל אותו מחלקו בבית. בית המשפט, שהשתכנע שהיא משקרת, דחה במקום את צו ההרחקה, תוך שהוא מבהיר לה כי במידה והיא תגיש בקשת סרק נוספת, הוא יחייב אותה בהוצאות גבוהות. עכשיו הוא יכול היה להגיש נגדה תביעה לפיצויים בגין בקשות הסרק הקודמות. מרודפת הפכה האשה לנרדפת. היא כבר לא דרשה ממנו לוותר על חלקו בבית. היא פחדה שהוא יתבע אותה על בקשות הסרק נגדו. גם יתר דרישותיה, למזונות עבור הילדים, הלכו והצטמצמו. האשה נלחצה, וניסתה לסיים את הפרשה מהר. מספר ימים לאחר מכן מכרו את דירת המגורים, והתחלקו בתמורה חצי-חצי. עם הכנה, הכוונה וייעוץ מקדים ניתן להתמודד עם שקרים.